تکنولوژیکسب و کار

ابزارهایی که در کسب و کار شما چاره ساز هستند!

امروزه در کنار هیجان های کاذب تبلیغات اینترنتی و هدایت عموم به سمت شاخص هایی مانند تعداد لایک، تعداد دنبال کننده ها و همچنین بازار داغ خرید و فروش صفحات در شبکه های اجتماعی، که عموما کارساز هم نیستند، راهکارهای ساده و موثری وجود دارد که می توانند در میان مدت بر روی فروش شما تاثیر مثبت گذاشته و اینترنت را به یک ابزار کاربردی برای کسب و کار و اینترنت را به یک ابزار کاربردی برای کسب و کار شما تبدیل کند. در ادامه به برخی از این راهکارها که در اوج سادگی بسیار اثر بخش هستند می پردازیم.

وب سایت داشته باشید!

در کنار تب و تاب داشتن صفحه و کانال در شبکه های اجتماعی، اول در زمین خود بازی کنید، یک وب سایت برای معرفی کسب و کار، محصولات و خدمات خود ایجاد کنید. اگر در حال حاضر وبسایت دارید یک بار آن را بازنگری کنید و ببینید از نگاه مشتری وبسایت شما به اندازه کافی جامع و واضح هست یا خیر.

با زبان ساده بنویسید

نظرات مشتریان، تماس با ما، بیان ارزش های پیشنهادی و دلایلی که باید از شما خرید کنند را به ساده ترین شکل ممکن در سایت خود قرار دهید.

سامانه آنلاین مدیریت ارتباط با مشتریان (CRM)

ساماندهی فروش، رصد رفتار مشتریان، تعیین تاریخ دقیق پیگیری ها و مواردی از این دست تاثیر بسزایی در سهم فروش محصولات شما دارند، برای این منظور می توانید از ابزارهای مدیریت با مشتریان استفاده کنید، یکی از این سامانه ها که رایگان هم هست، Hubspot CRM نام دارد.

ذخیره سازی

مستندات و فایل های پر استفاده خود مانند روزمه، بروشور، کاتالوگ و هر فایلی که در بحث فروش و ارتباطات استفاده می کنید را در یک فضای ذخیره سازی ابری مانند Drive یا One Drive ذخیره کنید تا همیشه و همه جا در دسترس باشد و بتوانید در اسرع وقت از آنها استفاده کنید یا برای مشتریان خود ارسال کنید.

ابزارهای مدیریت تیم

برای مدیریت تیم فروش خود و افزایش هماهنگی تیمی می توانید از ابزارهای مدیریت پروژه آنلاین استفاده کنید. وب سایت Trello.com و نمونه تکمیل شده ایرانی آن Taskulu.com از بهترین ها در نوع خود هستند که می توانند بهره وری کار تیمی شما را بسیار بهبود بخشند.

اسلاید

یک اسلاید معرفی جذاب از کسب و کار، محصولات و خدمات خود ایجاد کرده و در سایتی مانند Slideshare.com قرار دهید. با این روش می توانید حتی در زمان هایی که خودتان حضور ندارید با ارسال یک لینک خودتان را پرزنت کنید.

به این مطلب امتیاز دهید!
0 / 0
برچسب ها

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن