اسرار خانه داریسبک زندگی

نحوه تمیز کردن وان حمام

آیا مخالف استفاده از مواد تمیز کننده شیمیایی سخت برای وان حمام خود هستید؟ آیا دنبال راهی برای تمیز کردن وان خود بدون آمدن گازهای سمی به زندگیتان هستید؟

در بعضی موارد هیچ راهی به جز استفاده از مواد شیمیایی وجود ندارد، هر چند اگر شما آن را معمولا تمیز می کنید و صابون روی آن لکه ایجاد می کند شما می توانید آن را با نمک و گریپ فروت تمیز کنید.

یک گریپ فروت را از وسط نصف کنید، (شما فقط به نصف گریپ فروت برای انجام کار نیاز دارید) یک بسته نمک دریا یا نمک تصفیه شده بردارید. اگرنمک دانه درشت ندارید می توانید از نمک معمولی استفاده کنید اما به پوشش گسترده تری در زمان پاک کنندگی نیاز دارید مگر اینکه گریپ فروت را به همه سطح وان بمالید، اجازه دهید تا آب آن به همه جای وان برسد.

مطمئن شوید که آب آن داخل وان بماند و روی کف نریزد، نمک را روی آب گریپ فروت بپاشید. آب میوه اجازه می دهد که نمک به آن بچسبد. شما تنها به ۱/۲ فنجان نمک برای همه وان خود نیاز دارید مگر اینکه بخواهید آن را زیاد به وسایل خود بمالید.

گریپ فروت را داخل نمک بمالید و بسابید تا جرم ها را از بین ببرد، از یک برس یا لیف حمام برای سابیدن استفاده کنید.

  • اجازه دهید گریپ فروت و نمک در منطقه باقی بمانند بخصوص برای لکه های سخت
  • گریپ فروت را پاک کنید.

با آب گرم آن را بشویید، شیر آب وان را باز کنید و با دستان خود نمک و گریپ فروت را از روی وان بشویید. از یک لیف حمام برای پاک کردن و برق انداختن سطح استفاده کنید.

نکات و هشدارها

می توانید برای افزایش قدرت تمیز کنندگی از چند قاشق چایخوری جوش شیرین و مقداری صابون استفاده کنید.

می توانید از این روش برای ضد عفونی و تمیز کردن تخته برش های پلاستیکی استفاده کنید. اگر وان حمام را حداقل یک بار در هفته تمیز می کنید برای از بین بردن رسوبات با استفاده از این روش می توانید ماهی یک بار اقدام کنید.

حواستان به نمکی که استفاده می کنید باشد بعضی از دانه های نمک بزرگ هستند و ممکن است سطح وان را خش بیندازند.

به این مطلب امتیاز دهید!
0 / 0
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن