اسرار خانه داریسبک زندگی

تکنیک های خشک کردن انواع لباس

شست و شوی لباس یکی از مهمترین نکته هایی است که هر کدبانویی باید بداند، بعد از شست و شو نوبت به پهن کردن لباس ها میرسد. برای آنکه از تغییر شکل دادن لباس هایتان جلوگیری کنید بهتر است بدانید هر لباس را باید چگونه روی بند پهن کنید.

همانطور که شرایط شست و شوی لباس ها با توجه به جنس آن ها متفاوت است، نحوه خشک کردن آن ها نیز با هم فرق میکند. در این راستا علائم بین المللی وجود دارد که معمولا بر روی برچسب های لباس ها دوخته یا چاپ می شوند. در نتیجه برای خشک کردن لباس مورد نظر نیز ابتدا باید برچسب و علامت روی آن توجه کرد.

برای گرفتن آب اضافی، لباس به هیچ وجه نباید با دست و یا ماشین لباسشویی پیچانده و چلانده شود، بلکه تنها با کمی تحت فشار قرار دادن آن، آب اضافی را خارج کنید.

۱- خشک کردن توسط چرخش ماشین لباششویی
۲- خشک کردن لباس بدون چلاندن برو روی بند
۳- خشک کردن بر روی بند پس از گرفتن آب اضافی از لباس
۴- خشک کردن بر روی سطحی مسطح پس از خروج آب اضافی از لباس

نکته :

بر روی برچسب برخی از لباس ها به جای علائم فوق، جملات مربوط به آن ها نوشته می شود. حال اگر علاوه بر آن علائم و جملات، با عبارات «Do Not Wring or Twist» مواجه شدید، توجه داشته باشید که صرف نظر از نحوه پهن کردن لباس، برای گرفتن آب اضافی، تنها با کمی تحت فشار قرار دادن آن، آب اضافی را خارج کنید.

نحوه خشک کردن لباس های پشمی

لباس های پشمی و همچنین لباس هایی که از ترکیب پارچه ها و الیاف مختلفی دوخته یا بافته شده اند را همیشه بر روی سطوحی صاف خشک کنید.

ابتدا لباس را بر روی یک حوله بزرگ قرار دهید و حوله را به همراه لباس لوله کنید. به این صورت آب اضافی لباس جذب حوله می شود. (این مرحله در مورد لباس هایی عملی است که عبارت “Do Not Wring or “Twist بر روی برچسب آن ها نوشته نشده باشد) سپس حوله خشک دیگری بر روی سطحی مانند سینی قرار دهید و لباس را به صورت صاف بر روی آن پهن کنید. برای خشک شدن سریع تر لباس می توانید آن را در نزدیکی منبع گرمازایی مانند رادیاتور، شومینه یا بخاری قرار دهید.

پلیورهای بافتنی در صورت آویزان شدن بر روی بند، کش می آیند و از فرم اصلی خود خارج می شوند، حال اگر بر روی برچسب پلیور مورد نظر شما، علامت یا عبارتی مبنی بر پهن کردن آن بر روی سطحی جهت خشک شدن وجود نداشته باشد، برای جلوگیری از کش آمدن احتمالی لباس، می توانید جوراب شلواری زنانه را از یک لنگه وارد یک آستین پلیور کنید و لنگه دیگر آن را از آستین دیگر خارج نمایید. سپس هر دو سر دولنگه جوراب را با فاصله از هم با گیره به بند متصل کنید.

به این مطلب امتیاز دهید!
0 / 0
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن