تکنولوژیخودرو

پرواز تاکسی های پرنده ایرباس

شرکت ایرباس، غول اروپایی صنعت هوایی، از همکاری با شرکت سخت افزار HAX در جریان پروژه سریع ۴ ماهه در شنزن برای ساخت وسایل نقلیه حمل و نقل هوایی خبر داده است. هدف اصلی این برنامه راهنمایی استارتاپ های فعال در بخش ماشین های پرنده و حمل و نقل هوایی مدیریت ترافیک هوایی، سیستم دریافت و پرواز مستقل و جلوگیری از سوانح هوایی خواهد بود. این برنامه حداقل ۱۰۰ هزار دلار به عنوان سرمایه گذاری اولیه در اختیار شرکت کنندگان گذاشته است و توصیه ها و راهکارهایی را از سوی تیم ایرباس و HAX در این دوره چهار ماهه به آنها ارائه می‌ کند.

طبق اعلام ایرباس، اولین پرواز تاکسی های پرنده این شرکت در اواخر سال آینده میلادی انجام می‌شوند. اگرچه نخستین پرواز به صورت خودکار خواهد بود اما این شرکت قصد دارد از خلبان انسانی برای هدایت این تاکسی های چهار نفره که تا سال ۲۰۲۳ در شهرهای مختلف جهان فعالیت می‌کنند، استفاده کند.

اگرچه بعد از مدتی قرار است این نوع سیستم حمل و نقل صرفاً هول خودران بودن ماشین ها بچرخد. مفهوم تاکسی های پرنده خودران و بدون خلبان ایرباس از یک سال پیش مطرح شد. CityAirBus بالگرد ای با چهار پره است و عملکرد این تاکسی الکتریکی با برخاستن و نشستن به صورت عمودی تعریف شده و قرار است حمل و نقل هوایی یک تاکسی پرنده چهار نفره از نظر هزینه با یک تاکسی معمولی تفاوتی نداشته باشد.

شرکت اوبر هم اخیراً یک اجلاس سه روزه برای راه اندازی سیستم تاکسی‌ های هوایی خود برگزار کرد که در آن از احتمال راه‌اندازی تاکسی پرنده است تا سال ۲۰۲۰ خبر داد. این تاکسی دو نفره ۱۸ پره به وسیله شرکت آلمانی Volocopter ساخته شده است.

به این مطلب امتیاز دهید!
2 / 4.5
برچسب ها

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن