روانشناسیموفقیت

جدیدترین یادداشت آنتونی رابینز

نگاهی به تصویر زیر بیاندازید و به من بگویید آنها چه نسبتی با یکدیگر دارند:

اگر از شما میخواستم که رابطه بین سه تصویر را برایم توصیف کنید، احتمالاً پاسخ های گوناگونی را دریافت می‌کردم. ممکن است بگویید همه آنها مستطیل هستند. ممکن است بگویید همه آن ها چهار گوش هستند. ممکن است بگویید دوتای آنها عمودی و یکی شان افقی است؛ یا اینکه دو تا از آنها یکسان و یکی شان متفاوت است.

پاسخ‌های منطقی زیادی وجود دارند، اما در نهایت به چه چیزی ختم می شوند؟ همه آنها توصیفی از یک شکل هستند، اما بر اساس رویکرد هایی کاملا متفاوت بیان شده اند. پس ما با قضیه 《همانندی》 و 《تفاوت》 سر و کار داریم.

این برنامه متا مربوط به (ان ال پی، برنامه ریزی عصبی زبانی) مشخص می کند که شما چگونه اطلاعات مورد نیاز برای یادگیری، درک و دوست داشتن را دسته بندی می کنید. برای تشخیص همانند گرایی یا تفاوت گرایی افراد، از آنها سوالاتی در مورد ارتباط اشیا با یکدیگر پرسیده می شود تا مشخص شود که آنها در ابتدا روی شباهت ها متمرکز می شوند یا تفاوت ها.

افراد همانند گرا

برخی از مردم ابتدا به دنبال شباهت ها می گردند و به این شکل با دنیا ارتباط برقرار می‌کنند. آنها به هر چیزی که نگاه می کنند، سعی بر این دارند که نقاط اشتراک آن را با سایر مسائل پیدا کنند. این افراد همانند گرا هستند. بنابراین وقتی این افراد به تصویر بالا نگاه می کنند، میگویند: 《 خب، همه آن ها مستطیل هستند.》

نوع دیگر افراد همانند گرا کسانی هستند که به دنبال شباهت می گردند، اما حواسشان به موارد استثنا نیز هست. آنها ممکن است با دیدن تصویر بالا بگویند: 《همه آن ها مستطیل هستند، اما یکی از آنها افقی و دوتای دیگر عمودی است.》

تفاوت گرا

بقیه افراد، تفاوت گرانام دارند که البته به دو نوع تقسیم میشوند؛ نوع اول به دنیا می نگرد و تفاوت ها را می بیند. او نگاهی به تصویر بالا می اندازد و می گوید که همه آنها با یکدیگر فرق دارند یا هیچ نسبتی با یکدیگر ندارند؛ آنها اصلا شبیه به هم نیستند. نوع دیگر افراد تفاوت گرا، تفاوت ها را می بینند ولی علاوه بر آنها، متوجه موارد استثنا نیز می شوند. مانند افراد همانند گرایی که شباهت‌ها را به‌همراه موارد استثنا در نظر می‌گیرند.

تفاوت در چیست؟

همانند گرایی یا تفاوت گرایی موضوع بسیار مهمی در عرصه کسب و کار است و نقش مهمی در موفقیت شما به عنوان یک مدیر یا رهبر در استخدام کارمندان دارد. اگر کسب و کاری دارید که در آن باید به مدتی طولانی کارهای تکراری انجام دهید، به نظرتان درست است که فرد تفاوت گرایی را استخدام کنید؟ البته که نه. شما باید فرد همانند گرایی را استخدام کنید. او از حضور در چنین جایگاه شغلی بسیار خوشحال خواهد بود و تا زمانی که به آن نیاز داشته باشید، می توانید روی او حساب کنید؛ چرا که او از انجام دادن کارهای تکراری ( دیدن شباهت ها) خسته نمی شود.

با این حال، اگر کسب و کاری دارید که نیازمند انعطاف پذیری بالا و تغییرات مداوم است، آیا درست است که فرد همانند گرایی را استخدام کنید؟ البته که نه! این وجوه تمایز می‌توانند در انتخاب شغل، به مردم کمک زیادی کنند.

البته رویکرد افراد را می توان تا حدی تغییر داد. صبر و تلاش زیادی نیاز است تا فردی را که تمام عمر تفاوت گرا بوده است، به دیدن و توجه کردن به شباهت‌ها تشویق کرد.

از طرف دیگر برای افراد همانند گرا نیز مفید است که گاهی به تفاوت ها توجه کنند و دست از نگرش کلی همیشگی شان بردارند. شاید برای یک فرد همانند گرا بدن باشد که تفاوت های میان این هفته و هفته گذشته را درک کند یا با توجه به جزئیات متفاوت شهر های مختلف، از سفرهایش لذت بیشتری ببرد. کمی روی تفاوت ها متمرکز شوید. آن ها نمک زندگی هستند!

آیا یک فرد همانند گرا می‌توانند زندگی خوبی با فرد تفاوت سگ را داشته باشد؟ البته؛ تا زمانی که آنها بتوانند یکدیگر را درک کنند. به این ترتیب وقتی تفاوتها بروز پیدا کنند، آنها می دانند که طرف مقابلشان فرد بدی نیست یا اشتباه نمی کند، بلکه فقط مسائل را از دریچه چشم خود نگاه میکند. برای برقراری ارتباط با یک شخص، نیازی نیست کاملاً به او شباهت داشته باشید؛ بلکه فقط باید به خاطر داشته باشید که به یکدیگر احترام بگذارید و نگرش و ذهنیت خاص طرف مقابل را به خوبی بشناسید.

به این مطلب امتیاز دهید!
4 / 4.5
برچسب ها

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن