طب سنتیگیاهان دارویی

۱۱ خاصیت ریحان؛ این گیاه دوست داشتنی

سبزی خوردن همیشه زینت سفره ما ایرانیان بوده و در میان سبزی های مختلف، ریحان جایگاه ویژه ای در سبد سبزی ما دارد. عظر این گیاه دوست داشتنی کنار کباب ایرانی همیشه خاطره انگیز است. ریحان علاوه بر معطر بودن، خواصی هم دارد که ما در این مطلب از بخش سلامت نابفا به بخشی از آن اشاره می کنیم.

ریحان گیاهی از خانواده نعناعیان است که بر اساس مدارک موجود، از ۵۰۰۰ سال پیش کشت می شده است و احتمالا منشا آن از چین بوده است. این گیاه انواع مختلفی دارد، ریحان را به سادگی می توان در فضای بسته پرورش داد و نیازی به نور زیاد ندارد. به همین دلیل افراد زیادی در سراسر دنیا آن را در خانه پرورش می دهند و از مزایای آن بهره مند می شوند. به سبب خواص و منافع فراوان ریحان، از گذشته به آن «سلطان گیاهان» میگفتند.

ریحان تاریخچه جالبی دارد و باورهای زیادی با آن مرتبط هستند. در دوره ای اعتقاد داشتند که این گیاه قدرت جادویی دارد. برخی نیز آن را گیاه سلطنتی می دانستند و از آن برای مومیایی کردن استفاده می کردند. هندیان باور داشتند که ریحان آن ها را از فقر محافظت کرده و حامی آن ها در زندگی پس از مرگ است.

در منطقه کرت، بزرگ ترین جزیره یونان، از ریحان برای محافظت در برابر شیطان استفاده می شد. مدارک جالبی نیز وجود دارد که نشان می دهد پزشکان باستانی اعتقاد داشته اند که این گیاه سمی است. در قرن شانزدهم این گیاه به غرب وارد و مورد اقبال قرار گرفت.

در یونان که خاستگاه بسیاری از افسانه ها و موجودات افسانه ای است، اعتقاد بر این بود که در صورت گاز گرفتن بازیلیک (موجودی افسانه ای با ظاهری شبیه به اژدها) تنها درمان، استفاده از ریحان است. همچنین گیاه ریحان ریشه های عمیقی در هندوئیسم دارد و گیاه بسیار مقدسی محسوب می شود، تقدس این گیاه به قدری است که هیچ پیشکشی را هنگام نیایش بدون برگ ریحان، کامل نمی دانند.

از زمان های گذشته ریحان به عنوان گیاه دارویی به منظور درمان بیماری های نظیر سرماخوردگی، برونشیت، گوش درد، تب و آنفولانزا، فشار خون بالا، مشکلات کلیه، معده و پوست، مارگزیدگی استفاده می شد. تحقیقات علمی بیشتری نیاز است تا فواید این گیاه و تاثیرات آن بر بهبود عملکرد اندام ها و درمان بیماری ها روشن تر شود.

اما برخی مدارک نشان داده است که ریحان برای بهبود انرژی و سلامت کلی بدن مناسب است. همچنین اخیراً مطالعه ای نشان داده که خوردن این گیاه، قند خون را کاهش می دهد. به علاوه در مطالعه دیگری اثر ریحان بر سلامت عملکرد اندام کبد نشان داده شده است. از گذشته نیز اعتقاد بر این بوده که استفاده از این گیاه سیستم ایمنی را تقویت می کند.

طبق منابع علمی، ریحان دارای پروتئین، ویتامین A، ویتامین C، ویتامین K و فولات است. به علاوه ریحان از نظر میزان مواد معدنی نیز غنی بوده و دارای کلسیم، آهن، منیزیوم، فسفر، پتاسیم، سدیم و منگنز است.

در ذیل برخی فواید این گیاه ارزشمند را مطالعه فرمایید :

۱- سلامت مغز

امروزه زوال عقل مشکلی شایع در سالمندان است؛ اما مطالعاتی وجود دارد که نشان می دهد مصرف ریحان برای جلوگیری از مشکلات شناختی بسیار مفید است. ریحان عناصری مانند منگنز دارد که طبق مشاهدات، فعالیت انتقال جریان الکتریکی در مغز را افزایش می دهد. این فعالیت با بازتاب های ذهنی همراه است. این گیاه دارای مس نیز است که با تحریک ذهنی فعالیت مغز را بهبود می بخشد.

متابولیسم گلیکوزیل سرامیدها نیز با بازتاب های مغری ارتباط دارد. گلیکوزیل سرامیدها که با نام اسفینگولیپید نیز شناخته می شوند، مولکول های ضروری هستند که به عنوان سپری محافظتی در مغز عمل می کنند. این سپر از مغز در برابر رادیکال های آزاد محافظت می کند.

۲- کاهش درد ناشی از آرتریت

آرتریت بیماری دردناکی است که اغلب منجر به ناتوانی جسمی می شود. مشخص شده است که ریحان دارای ماده ای به نام بتاکاریوفیلین است. این ماده کنترل کننده موثر درد است. علاوه بر این ریحان دارای ترکیبات ضدالتهابی است که به تسکین حس سوزش مفاصل، ناشی از آرتریت کمک می کند. مطالعه ای که روی رت ها انجام شد نشان داد که این موجودات به دلیل مصرف ریحان به آرتریت مبتلا نمی شدند.

۳- مدیریت اضطراب

ریحان دارای ترکیباتی مانند آداپتوژن است. این ترکیبات به بدن کمک می کنند که با اضطراب های احساسی و جسمی مقابله کند. مصرف ریحان به حفظ تعادل عملکردی بدن حتی در شرایط اضطراب کمک می کند.

۴- ویژگی های ضد پیری

تحقیقات نشان می دهد که ریحان سرشار از آنتی اکسیدان ها است. آسیب هایی که رادیکال های آزاد به پوست و مغز می زنند را می توان عامل اصلی در داشتن ظاهر و احساس پیری دانست. آنتی اکسیدان های موجود در این گیاه، اثر رادیکال های آزاد را کاهش می دهند و از آسیب های بدنی و ذهنی جلوگیری می کنند.

۵- استخوان های قوی

از بین رفتن تراکم استخوان منجر به ایجاد استخوان های شکننده و نیز ایجاد آسیب های جسمی می شود. این مسئله به ویژه در زنان بارزتر است؛ زیرا پوکی استخوان در زنان پیش از مردان شیوع دارد. همان گونه که در بخش خصوصیات تغذیه ای گفته شد، ریحان منبع عالی برای ویتامین K است. به همین دلیل برای حفظ سلامت استخوان ها بسیار مفید است. ویتامین K به جذب بهتر کلسیم کمک می کند.

۶- مدیریت صرع

مشاهده شده است که عصاره ریحان فعالیت تشنجی مغز را کاهش می دهد. در مطالعه دیگری که روی حیوانات انجام شده است، نشان می دهد که ماده «یوگنول» موجود در برگ ریحان نیز برای سیستم عصبی مفید است.

۷- کمک به متابولیسم

برای حفظ سلامت بدن و وزن مناسب باید میزان متابولیسم بدن کافی باشد، ریحان منبع خوبی از منگنز است که به بدن برای تولید آنزیم های لازم برای سوخت و ساز آمینواسیدها، کلسترول و کربوهیدارت ها کمک می کند. این ماده مغزی به سوخت و ساز وابسته به گلوکز و ویتامین ها هم کمک می کند.

۸- سندرم پس از قاعدگی

قاعدگی می تواند برای دست کم سه زن از هر چهار زن دردناک باشد. تجربه انقباض، افسردگی و خستگی سندرم پس از قاعدگی است؛ اما منگنز موجود در ریحان با متعادل کردن هورمون ها، به رفع این عوامل کمک می کند که این هم به نوبه خود به کاهش اضطراب و درد کمک می کند.

۹- خواص ضد میکروبی

این گیاه دارای ترکیبات فرٌاری است که دارای خاصیت ضد میکروبی هستند. در ریحان این ترکیبات به شکل اسانس وجود دارند. اسانس های بسیار دیگری مانند یوگنول در این گیاه وجود دارند که از تاثیر قارچ ها و باکتری ها جلوگیری می کنند.

۱۰- ضد سرطان

ریحان دارای ترکیبات فنولیک و آنتوسیانین ها است که آنتی اکسیدان های قوی هستند. مشاهده شده است که این مواد از بدن در برابر رادیکال های فعال اکسیژن محافظت می کنند. اکسیژن فعال یکی از عوامل اصلی تشکیل سلول های سرطانی است.

۱۱- چشم های سالم

ریحان دارای بتاکاروتن است. بتاکاروتن ترکیبی است که برای سلامت چشم ها مفید است. به علاوه مشخص شده است که این گیاه در درمان سندروم خشکی چشم نیز موثر است.

به این مطلب امتیاز دهید!
1 / 4
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن